Whatsapp Araştırıldı

Türkiye'de akıllı telefonlarla iletişimlerin gerçekleştirildiği bilinmekte bunun üzerine Eylem Haber bir araştırma gerçekleştirdi, araştırmaya göre Türkiye'de en çok iletişim için kullanan Whatsapp olduğu ortaya çıktı. Whatsapp ile yazılım iletişim yapıldığı ve video, ses, dosya, resim gibi gönderimler yapıldığı araştırma sonucu ortaya çıktı. Whatsapp sadece bireysel işlemler için olmadığı kurumsal olarak da çalışmalar yapıldığı araştırmada ortaya çıkan bilgiler içerisinde yer aldı. Whatsapp ile insanların topluluk yani gruplar kurduğu ve gruplara da isim verildiği bilgisine ulaşıldı. Whatsapp ile sesli ve görüntülü konuşmalar yapılabildiği ve fazla donmalar olmadığı araştırma sonucu ortaya çıktı. Whatsapp sadece telefondan kullanılmadığı bilgisayar ile kullanılabilindiği araştırmada ortaya çıkan bilgiler içerisinde yer aldı.

 

Araştırma insanlarla iletişime geçerek ve teknoloji uzmanlarıyla görüşmeler gerçekleştirilerek yapıldı. Araştırma Türkiye genelinde yapıldı. 167 insanla ve 8 teknoloji uzmanıyla görüşmeler gerçekleştirildi.

 

Teknoloji Uzmanları Konuştu

 

Teknoloji uzmanları akıllı telefon kullanan insanların hepsinin Whasappı kullandığını ve insanlarda bir alışkanlık olduğunu belirtti. Whatsappı Facebook çok iyi geliştirdiğini eski halinden daha iyi olduğunu teknoloji uzmanları belirtti.

İlgili Makaleler

Kapalı