Yatırımcılar Yatırımları Durdurdu

Türkiye'de ekonomik kriz olduğu bilinmekte bunun üzerine Eylem Haber bir araştırma gerçekleştirdi, araştırmaya göre şirketler yılbaşına kadar yatırımlarını durduğu ortaya çıktı. Yılbaşında şirketler gelecek zamları beklediği ona göre yatırımlarını yapacakları araştırma sonucu ortaya çıktı. Ekonomik kriz nedeniyle işçilerin fazla zam beklediği patronlar ise vergilerin azaltımasını beklediği araştırmada ortaya çıkan bilgiler içerisinde yer aldı. Türkiye'de yatırımların durması işsizliğin artmasına neden olduğu ve ekonominin küçülmesine neden olduğu bilgisine ulaşıldı. Ekonomik kriz yüzünde 5 insandan 1 tanesinin işsiz kaldığı ve ortalama 2 aydır iş bulamadığı araştırma sonucu ortaya çıktı. Şirket sahipleri yatırım yapmama sebebi araştırıldığında doların yüksek oluşu ve enflasyonun yüksek oluşu olduğu araştırmada ortaya çıkan bilgiler içerisinde yer aldı.

 

Araştırma insanlarla iletişime geçerek ve ekonomi uzmanlarıyla görüşmeler gerçekleştirilerek yapıldı. Araştırma Türkiye genelinde yapıldı. 108 insanla ve 7 ekonomi uzmanıyla görüşmeler gerçekleştirildi. Ekonomi uzmanları ismini vermek istemedi.

 

Ekonomi Uzmanları Konuştu

 

Ekonomi uzmanları yatırımcıların çok önemli olduğunu Türkiye ekonomisini onlar ayakta tuttuğunu belirtti. Yatırımcılar yatırım yapmazsa Türkiye'de sorunlar yaşanacağını ekonomi uzmanları belirtti.

İlgili Makaleler

Kapalı