Yaz Ayında Çok Terleyenler Dikkat Etmeli

Yazın gelmesi ile birçok insan terlemekte, bu teride aletlet ve kıyafetler çekmekte, terin kuruması ile hasta olunma sonucu ortaya çıkmakta. Yaz ayında fazla terleme ile birlikte insanlar hasta olmaktalar, bu hastalıklar grip, ateşinin çıkması hatta zatürree bile olma imkanları bulunmakta.

 

Yaz ayında hasta olunmaması için Eylem Haber bir araştırma gerçekleştirdi, araştırmaya göre çok terleyen insanlar günde 2 – 3 kere atlet değiştirmesi gerekmekte. Aletinin değiştirmeyen insanlar teri üzerinde eğer kurursa hasta olmamaları kaçınılmaz olmakta. Sürekli terleyen insanlar ise en az 2 günde bir banyo yapması gerekmektedir yoksa deri hastalıkları da ortaya çıkacaktır.

 

Araştırmayı Eylem Haber uzman doktorlar ile iletişime geçerek yaptı. Doktorlar yaz aylarında dikkatli olunmasını da gerektiğini belirtmekte terleme sonucu hastalık kaçınılmaz olduğu belirtilmekte.

Serkan Geçici

Serkan Geçici 28.02.1995 yılında doğmuş 18 yaşından beri medya sektörü içinde var olan birisidir, Radyo Programı yapmış, Gazeteci olarak şuan faaliyetlerini sürdürmektedir aynı zamanda kendisi bir şairdir. Eylem Haber ortaklarındandır ve sitede ki haberleri yazanlar arasında olan birisidir.İletişim: 05318541308 email: serkan-1-gecici@hotmail.com Adres: sanayi mahallesi asalet caddesi no:7 Güngören/İstanbul
Kapalı