Yazılım Merkezi Amerika

Dünyada her ülke yazılımlar kullanmakta olduğu bilinmekte bunun üzerine Eylem Haber bir araştırma gerçekleştirdi, araştırmaya göre dünyada yazılım merkezi Amerika olduğu ortaya çıktı. Amerika'da birçok yazılım şirketleri olduğu ve bu şirketlerin dünyaya açıldığı araştırma sonucu ortaya çıktı. Dünyanın en iyi yazılım şirketleri Google ve Facebook olduğu ortaya çıktı. Google arama motoru olarak hizmet verdiği Facebook sosyal medya olarak hizmet verdiği araştırmada ortaya çıkan bilgiler içerisinde yer aldı. Yazılım yanında internette e-ticaret konusunda Amazon şirketinin en iyisi olduğu ve dünyada birçok ülkede olduğu bilgisine ulaşıldı. Google, Facebookdan üstün olduğu ve çok başarılı yazılımcıları olduğu araştırma sonucu ortaya çıktı. Google, Facebookdan daha güçlü olan ise Amazon olduğu araştırmada ortaya çıkan bilgiler içerisinde yer aldı.

 

Araştırma insanlarla iletişime geçerek ve yazılım uzmanlarıyla görüşmeler gerçekleştirilerek yapıldı. Araştırma Türkiye genelinde yapıldı. 108 insanla ve 12 yazılım uzmanıyla görüşmeler gerçekleştirildi.

 

Yazılım Uzmanları Konutşu

 

Yazılım uzmanları Google sayesinde çok geliştiği, facebook sayesinde zevk sahibi olduklarını belirtti. Yazılım öğrenmek için en iyisi Amerika olduğunu ve oraya gitmeyi yazılım uzmanları belirtti.

İlgili Makaleler

Kapalı