Yeni Sistem İle Ak Parti Kendi Topuğuna Sıktı

Ak Partinin ortaya çıkardığı ve halkın referandum da onayladığı yeni başkanlık sistemi çok tartışılmakta bunun üzerine Eylem Haber bir araştırma gerçekleştirdi, araştırmaya göre bu sistem sayesinde koalisyon kalktı ve şimdi ise ittifaklar ortaya çıktı. Yeni sistemde en büyük zarar ittifakların olması olduğu görünmekte, iktidar olan parti için bu ittifak ortamı olması büyük bir sıkıntı oluşturduğu ortaya çıktı, muhalefet partileri birleşerek iktidar olan partiyi artık çok daha rahat bir şekilde devirebilmekte.

 

Araştırmada Cumhurbaşkanına verilen imkanların Türkiye için çok riskli olduğu göründü bunların arasında karar name olması en riskli durum olduğu görünmekte. Cumhurbaşkanı bir karar name ile birçok istediği şeyi yapabilmekte mesela istediği birçok yere kendi atama gerçekleştirmekte. Diğer bir durum ise siyasi partisinden istifa etmesine gerek kalmadan Cumhurbaşkanlığını devam ettirmesi de çok riskli durumlar arasında olduğu da görünmekte.

 

Bu sistemde yapılan araştırmada bir siyasi partinin iktidarda kalması artık kısa olacağı düşünülmekte çünkü muhalefet partileri birleştiğinde tahminlere göre 1 ya da 2 seçimden sonra iktidar hep değişeceği düşünülmekte.

Serkan Geçici

Serkan Geçici 28.02.1995 yılında doğmuş 18 yaşından beri medya sektörü içinde var olan birisidir, Radyo Programı yapmış, Gazeteci olarak şuan faaliyetlerini sürdürmektedir aynı zamanda kendisi bir şairdir. Eylem Haber ortaklarındandır ve sitede ki haberleri yazanlar arasında olan birisidir.İletişim: 05318541308 email: serkan-1-gecici@hotmail.com Adres: sanayi mahallesi asalet caddesi no:7 Güngören/İstanbul
Kapalı