Yeni Televizyonlara Büyük İlgi Var

Dünyada teknoloji gelişmekte ve televizyonlarda gelişmekte bunun üzerine Eylem Haber bir araştırma gerçekleştirdi, araştırmaya göre yeni teknolojili televizyonların çok satıldığı ortaya çıktı. Yeni teknoloji televizyonlarda renklerin çok canlı olduğu, televizyonların ince olduğu, seslerin çok gerçekçi olduğu araştırma sonucu ortaya çıktı. Yeni televizyonların internete bağlanması Netflix gibi film şirketleri ile bağlantı kurabilmesi yeni televizyonların çok sevilme nedeni olduğu araştırmada ortaya çıkan bilgiler içerisinde yer aldı. En çok satılan televizyonlar arasında Curvet televizyon olduğu ardından ince ve 127 inç ekran televizyonların satıldığı bilgisine ulaşıldı. Televizyonların gelişmesi ile birlikte evlerde artık en az iki televizyon olduğu ya da telefondan, bilgisayardan film, dizi, kanalların izlendiği araştırma sonucu ortaya çıktı.

 

Araştırma insanlarla iletişime geçerek ve teknoloji uzmanlarıyla görüşmeler gerçekleştirerek yapıldı. Araştırma Türkiye genelinde yapıldı. 56 insanla ve 10 teknoloji uzmanıyla görüşmeler gerçekleştirildi.

 

Teknoloji Uzmanları Konuştu

 

Teknoloji uzmanları televizyonların çok hızlı geliştiğini ve bu şekilde devam ederse daha canlı filmler, diziler izlenilceği tahmin edilmekte olduğu ve televizyonda en iyi markanın Arçelik olduğu belirtildi. Televizyon bir evde muhakkak olması gerektiği teknoloji uzmanları tarafından belirtildi.

İlgili Makaleler

Kapalı