Yerli Üretim Kazanıyor

Türkiye'de yaşanan ekonomik krizden dolayı birçok şirketlerin satışlarında düşüş olduğu gibi bazı şirketlerinde satışlarında artışlar gerçekleşti bunun üzerine Eylem Haber bir araştırma gerçekleştirdi, araştırmaya göre yerli üretim yapan bazı şirketlerin satışlar arttı. Doların artması ile üretimde fiyat artışları gerçekleşti ama yerli ürün üreten şirketlerde fazla fiyat artışlar gerçekleşmedi. Buda Türk şirketlerinin kazancının artmasına sebep oldu.

 

Araştırmada yerli olan şirketler araştırıldı. Araştırılan şirketler arasında FLO bulunmakta, FLO'da 2018 yılında bir ayakkabı 50TL iken şimdi ise 60 ile 70TL arasında bulunmakta. Adidas, Nike, Puma gibi dünya markası ayakkabılar en ucuz ortalama 2018 yılında 300TL 2019 yılında ise 450TL olduğu göründü. Araştırmada yerli üretimde fazla fiyat artışı olmadığı göstermekte bundan dolayı vatandaş yerli üretime yönelmiş durumda.

Serkan Geçici

Serkan Geçici 28.02.1995 yılında doğmuş 18 yaşından beri medya sektörü içinde var olan birisidir, Radyo Programı yapmış, Gazeteci olarak şuan faaliyetlerini sürdürmektedir aynı zamanda kendisi bir şairdir. Eylem Haber ortaklarındandır ve sitede ki haberleri yazanlar arasında olan birisidir.İletişim: 05318541308 email: serkan-1-gecici@hotmail.com Adres: sanayi mahallesi asalet caddesi no:7 Güngören/İstanbul
Kapalı