Zamla Uyanıyoruz

31 Mart yerel seçimlerden sonra Türkiye her gün zamla uyandı ve her bir günün zam günü olduğu göründü, zamlara bakıldığında en çok halkın cebini etkileyen sigara oldu 10TL altında sigara kalmadı en pahalısı ise 15 – 20TL aralarında olduğu görünmekte. İkinci cebleri yakan ise gıda zamları oldu ve gıda enflasyonu %30 dayanmış durumda halka bu durumlar sorulduğunda 'ne yiyeceğimizi bilmiyoruz' şeklinde durumu ifade ediyorlar. Üçüncü cebleri yakan ise mazot oldu.

Benzinin, mazotun pahalı olması ve ÖTV vergisinin fazla olması gibi durumlardan dolayı insanlar araçları sattıklarını da belirtmekte. Halk seçim derdinde değil geçim derdinde olduğu belirtmekte.

Serkan Geçici

Serkan Geçici 28.02.1995 yılında doğmuş 18 yaşından beri medya sektörü içinde var olan birisidir, Radyo Programı yapmış, Gazeteci olarak şuan faaliyetlerini sürdürmektedir aynı zamanda kendisi bir şairdir. Eylem Haber ortaklarındandır ve sitede ki haberleri yazanlar arasında olan birisidir.İletişim: 05318541308 email: serkan-1-gecici@hotmail.com Adres: sanayi mahallesi asalet caddesi no:7 Güngören/İstanbul

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı