Zeytin Fiyatları İnsanları Zorluyor

Türkiye'de birçok sektörde ekonomik sorunlar bulunmakta ve bunlardan bir tanesi gıda sektörü olarak bilinmekte. Gıda sektöründe zeytin ekonomik sorunlar yaşamakta bunun üzerine Eylem Haber bir araştırma gerçekleştirdi, araştırmaya göre zeytin fiyatları 14TL ile 40TLye kadar bulunmakta, 2018 yılında ortalama en düşük zeytin 8TL iken şimdi 14TL olduğu araştırmalar sonucunda ortaya çıktı.

 

Araştırmada zeytinde %80 fiyat artışı olduğu ve birçok insan kahvaltıda zeytin yiyemediği ortaya çıktı. Zeytini 2018 yılında ortalama ayda 2 kere alan insan 2019 yılında ayda bir kere aldığı araştırma sonucu ortaya çıktı.

 

Araştırma insanlarla iletişime geçilerek yapıldı. Türkiye genelinde 250 insan ile iletişime geçildi. Araştırmada insanlar zeytini çocuklarına zor yedirdiğini belirtti.

Serkan Geçici

Serkan Geçici 28.02.1995 yılında doğmuş 18 yaşından beri medya sektörü içinde var olan birisidir, Radyo Programı yapmış, Gazeteci olarak şuan faaliyetlerini sürdürmektedir aynı zamanda kendisi bir şairdir. Eylem Haber ortaklarındandır ve sitede ki haberleri yazanlar arasında olan birisidir.İletişim: 05318541308 email: serkan-1-gecici@hotmail.com Adres: sanayi mahallesi asalet caddesi no:7 Güngören/İstanbul
Kapalı